Women Talking

Women Talking filminin bilgileri

Women Talking

Women Talking 2023 7.5 Türkçe Altyazı
Film Süresi

104 Dakika

Ülke

ABD

Kategori2022 FilmleriDram FilmleriTürkçe Altyazı Yönetmen

Sarah Polley

Oyuncular

Rooney Mara, Claire Foy, Jessie Buckley, Frances McDormand, Judith Ivey, Emily Mitchell, Kate Hallett, Liv McNeil

Women Talking filminin konusu 2011 yılında yaşanan korkunç bir gerçek hikâyeye dayanıyor, konu direniş felsefesi Aziz Augustine'e kadar uzanmaktadır. Sarah Polley tarafından yazılıp yönetilen ve yakında gösterime girecek olan Amerikan drama filmi Women Talking, küçük bir Mennonite topluluğunda kendilerine karşı iğrenç suçlar işlendiğinde ne yapacaklarına karar vermek zorunda kalan kadınların hikâyesini ele alıyor. 2 Aralık 2022 tarihinde gösterime girecek olan filmin konusu ve oyuncuları şimdiden çok merak ediliyor.

Kadınların yüzyıllar boyunca ve dünyanın dört bir yanında şiddet ve istismara karşı verdikleri çeşitli tepkileri ortaya çıkaran, ustaca yapılmış, konuşmaya açık bir filmdir. Boyun eğdirmeyle yaşamak, onunla savaşmak, ondan kaçmak veya toplumu içeriden reforme etmeye çalışmak, Feminist bir gelecek hayalini aşılamak gibi konuların ön planda olduğu eşsiz bir film izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bolivya'da korkunç bir gerçek suç meydana geliyor. Erkekler sistematik olarak koloni üyelerine ve yakınlardaki komşulara uyuşturucu satıyor ve cinsel tacizde bulunuyorlardı. Filmin dayandığı kitap olan Woman Talking'in yazarı Miriam Toews, bu gerçek suçun hikâyesini aldı ve Mennonit kadınlara vurgu yaparak anlattı. Bunu yapmaktaki amacı, Mennonit kadınların aşırı uçlar, tarikatçılar, ucubeler ve hatta toplumdan dışlanmış kişiler olduğu algısını yıkmaktı. Onları kimliklerinin karşıt yönlerini düzeltmeye çalışan insanlar olarak aktarmak istedi. Güçlü kadınlar oluşmasına vurgu yaparak ortaya harika bir iş çıkarıyor.

Tanıtım fragmanı yayınlandıktan sonra büyük bir yankı uyandıran Women Talking filminin oyuncu kadrosu ise oldukça zengin. Başrollerinde Rooney Mara, Claire Foy, Jessie Buckley, Frances McDormand, Ben Whishaw, Judith Ivey, Sheila McCarthy gibi birbirinden başarılı ve yetenekli isimler yer alıyor.

Filme Yorum Yaz