Viking Kurdu

Viking Kurdu filminin bilgileri

Vikingulven

Viking Kurdu 2023 6.8 Dublaj & Altyazı
Film Süresi

97 Dakika

Ülke

Norway

Kategori2022 FilmleriGerilim FilmleriKorku FilmleriNetfilix FilmleriTürkçe AltyazıTürkçe Dublaj Yönetmen

Stig Svendsen

Oyuncular

Liv Mjönes, Elli Rhiannon Müller Osborne, Arthur Hakalahti, Sjur Vatne Brean, Vidar Magnussen, Kasper Antonsen, Marius Lien, Øyvind Brandtzæg

Norveç'in ilk kurt adam filmi olarak lanse edilen Viking Kurdu bu hafta Netflix tarafından yayınlanacak. Şubat 2023'te uluslararası olarak Netflix'e gelecek olan heyecan verici Norveç korku filmi olan Viking Kurdu 3 Şubat 2023 tarihinde Netflix platformunda izleyicileriyle buluşacak. Filmin arkasındaki yapım şirketi, baş yapımcı John M. Jacobsen tarafından temsil edilen Filmkameratene A/S. Ellen Alveberg de filmde yönetici yapımcı olarak görev yapıyor. 

Yönetmen Stig Svendsen'in Viking Kurdu filminde, "17 yaşındaki Thale, annesi yerel polis departmanında işe girince ailesiyle birlikte küçük bir kasabaya taşınmak zorunda kalır. Thale, katıldığı bir partide bir öğrencinin vahşice öldürülmesinin ardından aniden kilit bir tanık haline gelir.

Thale 17 yaşında genç bir kızdır, annesinin yerel poliste yeni bir işe girmesinin ardından ailesiyle birlikte küçük bir kasabaya taşınmıştır.  Arkadaş edinmek amacıyla bir partiye katılır. Thale'nin katıldığı bu partide bir öğrenci vahşice öldürüldükten sonra, Thale kilit bir tanık haline gelir. "Katil kim ya da neydi?" Yeni bir kasabada yeni bir kızın korkunç bir cinayete tanık olmasıyla bütün gözler üzerine çevrilir. Herkes Thale'den şüphelenirken çok geçmeden kızın peşine tuhaf arzular takılır ve küçük kasaba ölüm ve kargaşayla çalkalanır.

Stig Svendsen, kendisinin ve Espen Aukan'ın senaryosuna dayanarak filmi yönetiyor. Viking Kurdu'nun başrollerinde Liv Mjönes (Midsommar), Elli Rhiannon Müller Osborne, Arthur Hakalahti, Sjur Vatne Brean ve Vidar Magnussen yer alıyor.

Elli Rhiannon Müller Osborne oyunculuk kariyerine ilk olarak Temmuz 2011'de gerçekleşen trajik terör olayının Netflix uyarlamasıyla aynı yıl gösterime giren 2018 yapımı Utoya 22 Temmuz filmiyle başladı.

Thale Berg rolünü üstlenen Osborne'un Netflix'teki ilk filmi olacak. Liv Mjönes, Ulla rolünü oynadığı Ari Aster'in Midsommar'ının hayranları tarafından tanınacaktır. Vikingulven'deki rolü henüz belli değil ama Thale'nin annesi rolünü canlandıracağını tahmin ediyoruz.

Filme Yorum Yaz