Minyonlar filminin bilgileri

Minions

Minyonlar 2015 6.4 Türkçe Dublaj
Film Süresi

91 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAnimasyon FilmlerKomedi FilmleriMacera FilmleriTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Kyle Balda, Pierre Coffin

Oyuncular

Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton, Pierre Coffin, Allison Janney, Steve Coogan, Jennifer Saunders, Geoffrey Rush

Minyonlar, zamanın başlangıcından beri var olan, tek hücreli organizmalardan evrimleşerek tek bir amacı olan varlıklara dönüşen küçük, sarı hap benzeri yaratıklardır amaçları ise tarihin en aşağılık efendisine hizmet etmektir. Patronlarını bir kazada kaybettikten sonra efendisiz kalan köleler, Gru ile tanışmadan önce Antarktika'da iglolarının içinde tek başlarına yaşamaya başlamışlardı. Ancak, çok geçmeden kendilerini gereksiz hissetmeye başladılar ve toplu bir depresyona girdiler.

Minyonlardan Kevin, halkını kederden kurtarmaya karar verdi ve Bob ve Stuart ile birlikte yeni bir patron bulma yolculuğuna başladı. Hayat onları New York'a götürdü ve burada üçlü çoğunlukla birbirleriyle takıldı. Alışveriş merkezinde bir gün geçirdiler ve yataklarının rahatlığında televizyon izlerken, aynı hafta Orlando'da düzenlenecek olan kötü adamlar fuarını öğrendiler. Üçlü, yeni patronlarını bulmak için oraya gitmeye karar verir. Üç kafadar yolculuklarına başladıklarında, aynı kongreye giden başka bir aileyi de yanlarına alırlar.

Minyonlar, Pierre Coffin ve Kyle Balda tarafından yönetilen Minyonlar hakkında bir animasyon-komedi filmidir. Minyonlar 21 Ağustos 2012'de duyuruldu ve 4 Eylül 2015'te gösterime girmesi planlandı. Sinemada izleyicileriyle buluşan Minyonlar filmi yayınlandığı dönemde oldukça büyük ses getirmişti. Pharrell Williams'ın akılda kalıcı şarkılarının da eşlik ettiği bu filmde görsel efektler oldukça etkileyici görünüyor. İzlerken kahkahalara boğulacağınız bu animasyon filmi küçük çocukların tekrar tekrar izleyeceği bir film türüdür.

Minyonlar filminin orijinal dili İngilizce olduğu için seslendirme kadrosunda da "Mad Men "den Jon Hamm, "Birdman "den Michael Keaton ve Gru'nun kötü öncüsü, nefis isimli Scarlett Overkill rolünde Sandra Bullock yer alıyor.  Yönetmen koltuğunu Pierre Coffin ve Kyle Balda’nın paylaştığı bu animasyon filminin senaryosunu ise Brian Lynch ve Eric Guillon kaleme almışlardır.

Filme Yorum Yaz