Kutsal Damacana

Kutsal Damacana filminin bilgileri

Kutsal Damacana

Kutsal Damacana 2007 5.1 Yerli Film
Film Süresi

105 Dakika

Ülke

Turkey

KategoriFantastik FilmlerKomedi FilmleriKorku FilmleriTürk FilmiYerli Filmleri Yönetmen

Kamil Aydin, Ahmet Yilmaz

Oyuncular

Safak Sezer, Eysan Özhim, Ersin Korkut, Büsra Pekin, Berivan Karaman, Settar Tanriögen, Yildirim Memisoglu, Erdal Tosun

İlk olarak 2007 yılında yayınlanan ve usta oyuncu Şafak Sezer’in başrolünde olduğu Kutsal Damacana filmi 4 seriden oluşmaktadır. Yayınlandığı andan itibaren izleyenlerden tam not almış ve oldukça sevilmiştir. Kutsal Damacana filminin yapımcılığını Şenol Zencir üstlenirken yönetmen koltuğunda ise Kamil Aydın oturmaktadır.  Kutsal Damacana filminin oyuncuları kadar konusu da oldukça merak ediliyor.

Bütün yaşamı boyunca gemilerde çıraklık yaparak geçimini sağlayan Fikret İstanbul’da yaşamaya karar verir. Yıllardır beraber olduğu ve her sözünü dinlettiği çok yakın arkadaşı Asım’la hayal ettikleri yaşamı her gün bir umutla beklerler. Hayatlarını sürdürdükleri yerdeki kilise papazının Vatikan’a gittiğini öğrenince bu fırsatı değerlendirmeye karar verirler.

Fikret kilisede papaz kılığında insanlara kendi bildiği yöntemle yardım ederken aynı zamanda kilisenin nimetlerinden de bedava yararlanır. Bir gün kendisini gerçekten papaz sanan bir aile yardım etmesi için Fikret’in yanına gelir. Başlarına gelen ilginç ve bir o kadar da korkunç olayı çözmesini isterler. Oysa sahte papazdan yardım isteyen ailenin başına geleceklerden hiç haberi yoktur.

2007 yıllarında ilk olarak sinemada izleyicileriyle buluşan Kutsal Damacana filmi hala daha yoğun ilgi görmektedir. Gişe rekortmeni filmin başrollerinde Fikret rolünü canlandıran Şafak Sezer yer alıyor. Ona eşlik eden diğer isimler ise; Ersin Korkut, Büşra Pekin, Berivan Kahraman ve Yıldırım Memişoğlu gibi ünlü isimler yer alıyor.

 

 

Filme Yorum Yaz