Kulübeye Tıklat

Kulübeye Tıklat filminin bilgileri

Knock at the Cabin

Kulübeye Tıklat 2023 6.3 Türkçe Altyazı
Film Süresi

100 Dakika

Ülke

ABD

Kategori2023 FilmleriGerilim FilmleriGizem FilmleriKorku FilmleriTürkçe AltyazıYabancı Film Yönetmen

M. Night Shyamalan

Oyuncular

Dave Bautista, Jonathan Groff, Ben Aldridge, Rupert Grint, Nikki Amuka-Bird, Abby Quinn, Kristen Cui, McKenna Kerrigan

Film, ünlü yönetmen M. Night Shyamalan'ın bir sonraki büyük korku filmi olmaya hazırlanıyor. Filmle ilgili ayrıntılar henüz çok az olsa da, Shyamalan'ın önceki projelerine benziyorsa izleyiciler bolca korku ve olay örgüsü değişikliği bekleyebilirler. Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu ve ekibiyle bu film 2023'ün en merakla beklenen korku filmlerinden biri olmaya aday gözüküyor. Paul Tremblay'in 2018 tarihli "The Cabin at the End of the World" adlı romanından uyarlanan " Kulübeye Tıklat ", ormandaki ücra bir kulübede tatil yapan bir ailenin, kıyameti durduracaklarını iddia eden üç yabancı tarafından rehin alınmasını konu alacak.

Kulübeye Tıklat, Andrew ve Eric adlı bir çift ile evlat edindikleri küçük kızlarının dinlendirici bir kaçamak için ormandaki bir kulübeye yerleşmelerini konu alıyor. Ne var ki inzivaya çekilmeleri uzun sürmez, çünkü çok geçmeden bir adam ve üç yabancı daha onlara yaklaşır.

Adam, dışarıda tek başına böcek toplayan kıza kendisini "Leonard" olarak tanıtır. Kız ona adının Wen olduğunu söyler ve neden orada olduğunu sorar. Dört yabancı içeri girip bu haberi getirdiğinde, onları İncil'deki "Mahşerin Dört Atlısı" olarak hayal etmemek zor. Küçük Wen metaforik kuzuya mı dönüşecek? Shyamalan'ın akılda tutulması gereken bir başka ilginç özelliği de bazı öykülerine dini öğeler yerleştirme eğiliminde olmasıdır.

Konu detayları büyük ölçüde gizli kalsa da, Shyamalan'ın 15. uzun metrajlı filminin oyuncu kadrosuyla ilgili biraz daha fazla şey biliyoruz. Aralık 2021'de, karakter oyuncusu Dave Bautista, "Blade Runner 2049 "daki performansı sayesinde filme katılan ilk büyük isim oldu. Eric ve Andrew sırasıyla Ben Aldridge ve Jonathan Groff tarafından canlandırılacak. Rupert Grint  ve Nikki Amuka-Bird'ün de kadroya katılacağını biliyoruz. "Mindhunter" ve "The Matrix Resurrections" yıldızı Jonathan Groff ve Ben Aldridge ("Pennyworth," Fleabag"), kızları Wen rolünde Kristen Cui ile birlikte oyuncu kadrosunu tamamlıyor.

Filme Yorum Yaz