Kaybedenler Kulübü

Kaybedenler Kulübü filminin bilgileri

Kaybedenler Kulübü

Kaybedenler Kulübü 2011 7.5 Yerli Film
Film Süresi

105 Dakika

KategoriDram FilmleriKomedi FilmleriRomantik FilmlerTürk FilmiYerli Filmleri Yönetmen

Tolga Örnek

Oyuncular

Nejat Isler, Yigit Özsener, Ahu Türkpençe, Idil Firat, Riza Kocaoglu, Serra Yilmaz, Cengiz Bozkurt, Baris Bagci, Safak Baskaya, Erdal Küçükkömürcü, Sirin Kilavuz, Giray Altinok

Kaybedenler Kulübü, başrollerini Nejat İşler ve Yiğit Özşener'in paylaştığı, 90'ların ortalarında İstanbul'da yayınlanan tartışmalı bir radyo programının ortak sunucularını canlandırdıkları, Tolga Örnek'in gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yazıp yönettiği 2011 yapımı Türk komedi-drama filmidir. Türkiye gişelerinde 25 Mart 2011'de 2 numaradan açılış yapan film, 2011'in en çok hasılat yapan Türk filmlerinden biridir. Bir döneme damga vuran Kaybedenler Kulübü filmi, radyo sunucularının eğlenceli ama bir o kadar da sıcak sohbetine odaklanmaktadır.

1990'ların sonunda Türkiye: Devlet radyosu tekelini kaybeder ve yeni özel istasyonlar "yayına" başlar. İki yakın arkadaş Kaan ve Mete'nin ise kendilerine ait programları vardır. Gecenin geç saatlerinde aşk, yalnızlık veya cinsel hayat gibi konuların tartışıldığı ve her arayanın "Hiç birlikte seks yaptık mı?" sözleriyle karşılandığı radikal bir şekilde açık bir "kanka sohbeti" adı altında sohbet ettikleri programdır. Rahat ve sıcak konuların konuşulduğu bu programın konsepti dinleyiciler tarafından oldukça beğenilir ve top10 listesinin zirvesine yerleşir.

Radyonun yıldızı haline gelen bu iki talk show sunucusu aslında yalnız ve ilişkisi olmayan insanlardır. Tek gecelik ilişkilerin ötesine neredeyse hiç geçemezler. Kaan, hayallerinin kızı Zeynep'le tanışır, ancak program tartışmalara yol açmaya ve İstanbul toplumunun her kesiminden hayran toplamaya devam ettikçe ilişkileri baskı altına girer. Gösterilerinin başarısı onların hayatını değiştirecek mi? Yoksa çığırından mı çıkaracak?

25 Mart 2011 yılında gösterime giren ve gişe rekorları kıran bu filmin başrollerinde ise birbirinden renkli isimler yer alıyor. Başrolde, birçok başarılı filme ve diziye imza atmış Nejat İşler yer almaktadır. Bu isme eşlik eden diğer isimler ise Ezel dizisiyle tanıdığımız Yiğit Özşener, İdil Fırat, Rıza Kocaoğlu, Ahu Türkpençe, Serra Yılmaz ve Tuğçe Altuğ gibi birbirinden yetenekli oyuncular bulunmaktadır.
Filme Yorum Yaz