Evde Tek Başına

Evde Tek Başına filminin bilgileri

Home Alone

Evde Tek Başına 1991 7.7 Dublaj & Altyazı
Film Süresi

103 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAile FilmleriKomedi FilmleriTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Chris Columbus

Oyuncular

Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard, Roberts Blossom, Catherine O'Hara, Angela Goethals, Devin Ratray

Evde Tek Başına, John Hughes tarafından yazılan ve üretilen Chris Columbus tarafından yönetilen ve 20th Century Studios tarafından yapımcılığı üstlenilen 1990 yılının gişe rekorları kıran Amerikan komedi sinema filmidir. Vizyona girdiği andan itibaren 7’den 70’e herkesin rahatlıkla izleyebileceği bir film haline gelmiştir. Oldukça komik ve eğlenceli bir konusu bulunan Evde Tek Başına filmi 3 seriden oluşmaktadır.

McCallister ailesi Fransa'daki bir akrabalarını ziyarete gitmek için hazırlanırken, ailenin en küçük üyesi sekiz yaşındaki Kevin kendi bavulunu hazırlayamamaktan yakınır. Kardeşleri ona sataşır ve ağabeyi Buzz, Kevin için ayrılan pizzayı yiyince ortalık karışır. Kevin Buzz'a saldırınca annesi Kate onu tavan arasındaki yatak odasına sürgün eder. Kevin huysuz bir şekilde bir ailesi olmamasını ve hepsinin ortadan kaybolmasını diler. Hayatının en güzel anlarını yaşar ama yaşlı ve sakallı bir adam olan komşusundan korkmaktadır. Ayrıca, iki hırsız eve girmeye kararlıdır.

1990’lı yılların en sevilen filmlerinden biri olan Evde Tek Başına filminde Kevin McCallister rolüne Macaulay Culkin hayat vermektedir. Joe Peci, Harry Lime’yi canlandırırken, Marv Merchants rolünü de Daniel Stern canlandırmaktadır. Ayrıca bu komedi filmine Devin Ratray, Kieran Culkin, Rob Schneider ve Raja Gosnell gibi oldukça yetenekli isimler de eşlik etmektedir.

 

 

Filme Yorum Yaz