Evde Tek Başına 2

Home Alone 2: Lost in New York

Evde Tek Başına 2 filminin bilgileri

Home Alone 2: Lost in New York

Evde Tek Başına 2 1993 6.8 Dublaj & Altyazı
Film Süresi

120 Dakika

Ülke

ABD

KategoriKomedi FilmleriMacera FilmleriSuç FilmleriTürkçe AltyazıTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Chris Columbus

Oyuncular

Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, Catherine O'Hara, John Heard, Devin Ratray, Hillary Wolf, Maureen Elisabeth Shay

Evde Tek Başına 2: New York'ta Kayıp filmi, John Hughes tarafından yazılıp üretilen ve Chris Columbus tarafından yönetilen 1992 yapımı Amerikan Noel aile komedi filmidir. Evde Tek Başına serisinin ikinci filmi ve 1990 yapımı orijinal Evde Tek Başına filminin devamıdır.

Bu film, Evde Tek Başına'daki olaylardan bir yıl sonra, McCallister'lar başka bir Noel aile tatiline hazırlanırken geçiyor. Bu kez Florida'ya gideceklerdir. Tıpkı bir önceki yıl olduğu gibi, kalkış sabahı herkes uyuyakalır ve uçağı kaçırmamaya çalışan aile kaosa sürüklenir. Tabii ki 10 yaşındaki Kevin havaalanında kaybolur ve New York'a giden yanlış uçağa biner. Üstelik, bir yıl önce Kevin'in evini soymaya çalışan iki suçlu, Harry ve Marv (Joe Pesci ve Daniel Stern) hapisten kaçmıştır ve New York'tadırlar. Bir oyuncak mağazasını soymayı planlamaktadırlar, ancak Kevin planlarını bozmaya ve onları bir kez daha tutuklatmaya karar verir.

Filmin başrolünde Macaulay Culkin bir kez daha Kevin McCallister rolünde yer alırken, Joe Pesci ve Daniel Stern sırasıyla Islak Haydutlar, Harry ve Marv rollerini yeniden canlandırıyor. Catherine O'Hara ve John Heard ise Kevin'ın ebeveynleri olarak rollerini yeniden canlandırıyorlar. Yeni oyuncular arasında Tim Curry, Rob Schneider, Dana Ivey, Brenda Fricker ve Eddie Bracken yer alıyor.

Filme Yorum Yaz