Dabbe 5 Zehr-i Cin

Dabbe 5 Zehr-i Cin filminin bilgileri

Dabbe: Zehr-i Cin

Dabbe 5 Zehr-i Cin 2014 5.9 Yerli Film
Film Süresi

133 Dakika

Ülke

Turkey

KategoriGizem FilmleriKorku FilmleriTürk FilmiYerli Filmleri Yönetmen

Hasan Karacadag

Oyuncular

Ümit Bülent Dinçer, Nil Günal, Pelin Acar, Ömer Duran, Yakup Berat Karadal, Sultan Köroglu Kiliç, Murat Sevis, Özbek Yildiz

Daha önce yayınlandığı Dabbe serisiyle çıtayı oldukça yükselten Hasan Karacadağ Zehr-i Cin filmiyle izleyenlerini adeta korkudan çılgına çevirdi. 16 Eylül 2014 yılında ilk olarak sinemalarda gösterime giren film izleyenlerden tam not aldı. Mutlu bir evlilik sürdüren bir çiftin başına gelen korkunç olayları ele alan Dabbe 5: Zehr-i Cin filmi kısa sürede yoğun ilgi görmüş ve olumlu tepkiler almıştır.

Ömer ve Dilek mutlu ve sakin bir yaşam sürdüren evli bir çifttir. Ama bu güzel günler Dilek’in rüyasıyla son bulur. Dilek her gece rüyasında korkunç suretler görmeye ve duymaya başlar. Dilek kulağına fısıldayan bu varlıkları artık sadece rüyasında değil normal yaşantısında da görmeye başlayınca işler çığırından çıkar. Dilek musallat olan bu cinleri kocasına da anlatır fakat beklediği tepkiyi alamaz. Dilek ise her geçen gün bu korkunç varlıkların bedenini ele geçirdiğini ve onu kontrol altına aldığını hisseder. Kadının bu dehşet verici hallerini gören kocası çareyi Belkıs adındaki uzman bir hocada arar. Hocanın garip ve anlaşılmayan tavırları ise onlarda derin bir etki yaratacaktır.

İzlerken ekrana kilitleneceğiniz bu dehşet verici korku filminin oyuncu kadrosunda ise; Ümit Bülent Dinçer, Murat Seviş, Pelin Acar ve Sultan Köroğlu Kılıç gibi oldukça renkli isimler yer alıyor.

 

 

Filme Yorum Yaz