Çılgın Hırsız

Çılgın Hırsız filminin bilgileri

Despicable Me

Çılgın Hırsız 2010 7.6 Dublaj & Altyazı
Film Süresi

95 Dakika

Ülke

ABD

KategoriAnimasyon FilmlerKomedi FilmleriMacera FilmleriTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Pierre Coffin, Chris Renaud

Oyuncular

Steve Carell, Jason Segel, Russell Brand, Julie Andrews, Will Arnett, Kristen Wiig, Miranda Cosgrove, Dana Gaier

Bir süper kötü olan Gru, bir süper kötünün Büyük Giza Piramidi'ni çalmasıyla gururu incinir, bu eylem, meslektaşı Dr. Nefario tarafından "diğer tüm kötüleri ezik gösterecek" diye tanımlanır. Gru, Dr. Nefario'nun da yardımıyla, annesi Marlena tarafından her zaman cesareti kırılan çocukluk hayali astronotluğa dayanan bir fikir olan ayı küçültüp çalarak daha iyisini yapmaya karar verir.

Plan oldukça pahalıdır ve Gru Kötülük Bankası'ndan kredi ister, başkan Bay Perkins plandan etkilenir ancak parayı ancak Gru önce Küçültme Işını'nı elde edebilirse sağlayacaktır. Gru ve Minyonları Asya'daki gizli bir üsten bir küçültme ışını çalarlar ancak Piramit hırsızlığından da sorumlu olan gelecek vaat eden süper kötü Vector, daha önce kafasını dondurduğu için intikam almak amacıyla ışını Gru'dan hemen çalar. Gru küçültme ışınını geri almak için Vector'un kalesine girmeye çalışır, ancak çok sayıda bubi tuzağına yenilir.

Çılgın Hırsız orijinal adıyla Despicable Me, Universal Pictures tarafından Illumination bölümünün ilk ürünü olarak yayınlanan bir Amerikan bilgisayar animasyonlu 3D macera komedi-suç filmidir. 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanan Çılgın Hırsız 9 Temmuz 2010 tarihinde gösterime girmiş ve oldukça büyük bir hasılat elde etmiştir. Film 2010 yılının en yüksek hasılat yapan dokuzuncu filmi olurken tüm zamanların en yüksek hasılat yapan animasyon filmleri arasında ise 39. olmuştur.

Yetimhaneden üç kız çocuğu olan (Margo rolünde Miranda Cosgrove, Edith rolünde Dana Gaier ve Agnes rolünde Elsie Fisher) evlat edinen süper kötü Gru rolünde Steve Carell ve Büyük Giza Piramidi'ni çalan Gru'nun rakibi Vector rolünde Jason Segel yer alıyor. Filmde Steve Carell, Will Arnett ve Kristen Wiig rol alırken, Dana Gaier, Pierre Coffin ve Chris Renaud yardımcı rollerde yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunu Chris Renaud ve Pierre Coffin paylaşmaktadır.

Filme Yorum Yaz