Sihirbazlar Akademisi

Sihirbazlar Akademisi filminin bilgileri

The Academy of Magic

Sihirbazlar Akademisi 2020 3.2 Türkçe Dublaj
Film Süresi

86 Dakika

Kategori2022 FilmleriAnimasyon FilmlerFantastik FilmlerTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Jorgen Klubien, Cindy Robinson

Oyuncular

Ben Diskin, Laura Megan Stahl, Jamieson Price, Michael Johnston, Philece Sampler, Grant George, Michael Orenstein

Sihirbazlar Akademisi, bambaşka heyecanların bir arada yaşandığı ve bütün çocukları baş karakterimiz Aura’nın heyecanına ortak etmeye çalışan bir animasyon filmidir. Film ilk oluşturulmaya başlandığı zamanlarda senarist ve yönetmen Jorgen Klubien, büyük heyecanla projeyi yürüttüğünü belirtmişti. Geçmiş projelerinden hiç olmadığı kadar merakla çıkmasını isteyen yönetmen, herkesi heyecanlandırarak büyük bir tepki topladı.

Filmimizin olay kısmında kimsesiz çocuk olmasıyla öne çıkan Aura, eşsiz yeteneklere sahip olan bir çocuktur. Sihirlerini sürekli geliştirmeye çalışarak farklı maceralar isteyen karakterimiz hiç olmadık anda kendisini sihir akademisinde buluyor. Burada özel yeteneklere sahip olan çocuklarla karşılaşır ve yeni sihirler öğrenmeye başlar. Büyüdükçe gelişimini artıran Aura, arkadaşlarıyla dolu zamanlar geçirirken beklenmedik bir gerçekle karşı karşıya kalır. Bu karanlık sırrı yenmek adına savaşmak isteyerek kendisini zorlu ve macera dolu bir mücadelenin içerisine sürükler. Bütün gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışan Aura, Dünya’yı korumaya çalışırken arkadaşlarını da unutmamaya çalışmaktadır. Hepimizin aklından çıkmayan Cars filminin yapımcılarının üstlendiği Sihirbazlar Akademisi, 22 Temmuz 2022 tarihinde yayına sunulacak! Sosyal medya tarafında heyecanla beklemeye başlayan izleyiciler geri sayım için şimdiden tepkilerini yansıtmaya başladı.

Sihirbazlar Akademisi heyecan ve macera konulu olan sinematik bir animasyon filmidir. Film yönetmeni Jorgen Klubien aynı zamanda senaristliğini de yaparak iki işi bir arada yürütüyor. Farklı serileri üretmesiyle de bilinen Klubien, yine bambaşka bir konuyla karşımıza çıkmakta. Konusunu ele aldığı Sihirbazlar Akademisi toplamda 1 saat 25 dakika süreceği açıklanmışken sürükleyici kıvamda olduğundan da bahsedebiliriz. Olay örgüsü içerisindeki ana karakterimiz Aura, sihir akademisine girmesiyle birlikte maceralara başlıyor ve yeni hayat kapılarını kendisine açıyor. Aura, farklı ve değişik sihirler öğrenirken kendisini bir anda gizli dünyada bularak kötülüğü yenmeye çalışıyor.

Apayrı özellikleriyle karşımıza çıkacak film özellikle 6-15 yaş arasındaki bütün çocuklar için tasarlandığı görülmekte. Sihir akademisinde geçen heyecan dolu olaylarla kendinizi Aura’nın yanında bulabilir, maceraya ortak olabilirsiniz. 22 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanacak olan film, şimdiden sosyal medya da büyük bir heyecanla bekleniyor. Film eşsiz konusu ve son derece başarılı oyuncu kadrosu ile 2022 yılının en beklenen filmleri arasında yer alıyor. Sihirbazlar Akademisi ciddi bir gelir de elde edecektir.
Filme Yorum Yaz
Yorumlar
27.08.2022
sadece fragmani gosterir