Bıçaklar Çekildi Gizemli Bir Serüven

Bıçaklar Çekildi Gizemli Bir Serüven filminin bilgileri

Glass Onion: A Knives Out Mystery

Bıçaklar Çekildi Gizemli Bir Serüven 2022 8.0 Dublaj & Altyazı
Film Süresi

140 Dakika

Kategori2022 FilmleriDram FilmleriKomedi FilmleriNetfilix FilmleriSuç FilmleriTürkçe AltyazıTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Rian Johnson

Oyuncular

Daniel Craig, Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Kate Hudson, Dave Bautista, Jessica Henwick, Madelyn Cline, Noah Segan

Benoit Blanc, Edward Norton'dan Janelle Monáe'ye, A listesindeki oyuncularla birlikte Rian Johnson'ın dahiyane yeni polisiyesinde geri dönüyor. Polisiye gerilim filmi "Glass Onion: A Knives Out Mystery" 23 Aralık'tan itibaren Netflix platformunda yayınlanacak. Orijinal polisiye gerilim filmi Knives Out'un gişede ve eleştirmenler nezdinde büyük başarı kazanmasının ardından, Rian Johnson'ın daha önce ima ettiği devam filmi ihtimali gerçeğe dönüştü. Bununla birlikte, filmin doğrudan bir devam filmi olması değil, bağımsız bir hikaye olarak işlev görmesi ve selefine yalnızca araştırmacı Benoit Blanc (Daniel Craig kılığında) olarak atıfta bulunması amaçlanmıştır. Rian Johnson'ın Knives Out'un devamı niteliğindeki filminde ünlü Güneyli dedektif Benoit Blanc (Daniel Craig) son davası için Yunanistan'a gidiyor ve başrollerde Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Madelyn Cline ve Jessica Henwick ile Kate Hudson ve Dave Bautista yer alıyor. Teknoloji milyarderi Miles Bron (Edward Norton), zengin, güçlü ve güzel arkadaş çevresini Yunanistan'daki özel adasında bir mola vermeye davet eder.

Davetliler arasında girişimci Cassandra Brand (Janelle Monáe), moda tasarımcısı Birdie Jay (Kate Hudson) ve asistanı Peg (Jessica Henwick), senatörlük için yarışan vali Claire Debella (Kathryn Hahn), YouTube yıldızı Duke Cody (Dave Bautista) ve kız arkadaşı Whiskey (Madelyn Cline) ve Miles'ın altında çalışan bilim insanı Lionel Toussaint (Leslie Odom Jr.) bulunmaktadır. Ancak göz alıcı bir sosyete olması gereken yer kısa sürede bir suç mahalline dönüşür. Aralarındaki cesetle birlikte herkes bir anda şüpheli durumuna düşer ve ünlü özel dedektif Benoit Blanc'tan (Daniel Craig) olayı çözmesi ve katilin izini sürmesi istenir.

Craig'e Yunan adasında Janelle Monáe, Hudson ve WWE dövüşçüsünden aktör Bautista eşlik ediyor. Ayrıca Edward Norton (The French Dispatch), Kathryn Hahn (Bad Moms), Leslie Odom Jr. (Love in the Time of Corona), Jessica Henwick (The Gray Man) ve Madelyn Cline (Boy Erased) gibi birbirinden başarılı isimler yer almaktadır.

Filme Yorum Yaz